Żywność ekologiczna: jak ją rozpoznać?

Coraz więcej z nas przykłada uwagę do zdrowego żywienia, a to skutkuje, że ekologiczna żywność jest częściej wybierana. Konsumenci widzą różnicę w jakości produktów ekologicznych, dlatego coraz więcej takich produktów jest dostępnych w sklepach. Jak zacząć wybierać wartościowe i zdrowsze produkty do swojej kuchni? Nasz krótki przewodnik po ekologicznych wskazówkach pomoże Ci wprowadzić je do swojej kuchni!

Jak wybrać ekologiczny produkt w sklepie?

Ekologiczne produkty są specjalnie oznaczone znakiem „zielonego liścia”. Mają także specjalny numer nadawany przez komisję Unii Europejskiej, która zajmuje się certyfikacją produktów ekologicznych. Ważne, abyś nie dał się zwieść trickom producentów co do ekologicznego pochodzenia produktów.

żywność ekologiczna

Porównaj etykiety produktu ekologicznego oraz standardowego

Warto poświęcić kilka chwil na przeczytanie etykiet produktów. Na produkcie ekologicznym nie znajdziesz żadnych dodatkowych substancji i sztucznych barwników oraz konserwantów. Czysta etykieta produktu ekologicznego to gwarancja, że produkty nie zostały poddane obróbce i mają pełne wartość substancji odżywczych w składzie, co możesz zobaczyć w tabelce obok składu produktów.

Wybierz żywność ekologiczną, którą najczęściej używasz w swojej kuchni!

Rozumiemy, że całkowita zmiana żywności na żywność ekologiczną może być zbyt kosztowna Dlatego wybierz te produkty, których używasz najczęściej. Owoce, warzywa, nabiał lub mięso to podstawy diet, z których wyczarowujesz swoje dania. Warto podjąć decyzję o wyborze tych produktów w jakości ekologicznej, aby jak najbardziej zadbać o swoje zdrowie oraz etyczne aspekty uprawy roślin czy hodowli zwierząt.

Szukasz ekologicznych, zdrowych produktów? Sprawdź sery kozie od Meelanii! Są to sery ekologiczne, wytwarzane z mleka najwyższej jakości – bez zbędnych, sztucznych dodatków. Przekonaj się sam/a!

Może zainteresuje cię także:

Czy istnieją przeciwwskazania do spożywania sera koziego?

Ser kozi jest ceniony za swoje unikalne walory smakowe i bogate wartości odżywcze. Jednak jak każdy produkt spożywczy, może nie być odpowiedni dla wszystkich. W tym artykule poznasz przeciwwskazania do spożywania sera koziego. Zdradzimy także, dla kogo ser kozi jest szczególnie polecany i jak rozpoznać u siebie objawy uczulenia. Ser kozi – właściwości Czy ser […]

więcej...

Sery kozie dla dzieci: przepisy dla najmłodszych

Wybierając dla swojego dziecka produkty spożywcze kierujemy się dobrym składem, naturalnym pochodzeniem i zbilansowanymi wartościami. Rodzice muszą także zważać uwagę na alergie pokarmowe swoich dzieci. Najczęściej to właśnie w dziecięcym wieku ujawniają się alergie i nietolerancje na nabiał, gluten i inne składniki. Jeśli dziecko nie wykazuje problemów żywieniowych można poszerzać dietę malucha o nowe produkty. […]

więcej...

Facebook Instagram