Sery kozie dla dzieci: przepisy dla najmłodszych

Wybierając dla swojego dziecka produkty spożywcze kierujemy się dobrym składem, naturalnym pochodzeniem i zbilansowanymi wartościami. Rodzice muszą także zważać uwagę na alergie pokarmowe swoich dzieci. Najczęściej to właśnie w dziecięcym wieku ujawniają się alergie i nietolerancje na nabiał, gluten i inne składniki. Jeśli dziecko nie wykazuje problemów żywieniowych można poszerzać dietę malucha o nowe produkty. Jaki zatem ser dla dzieci będzie najlepszym wyborem? Dziś spróbujemy przekonać Cię, że doskonałym wyborem może okazać się ser z koziego mleka!

dziecko i kozy

Od kiedy podawać dziecku ser kozi?

Na ogół przyjmuje się, że nabiał może być wprowadzony do diety dziecka około 6 miesiąca życia. Jednak mleko, jak i inne przetwory nabiałowe jak jogurty i sery muszą być pasteryzowane. Dzięki procesowi pasteryzacji, czyli podgrzaniu mleka do odpowiedniej temperatury, bakterie z surowego mleka są eliminowane. Ten zabieg sprawia, że mleko jest bezpieczniejsze do konsumpcji.

Dlaczego warto podawać dziecku ser kozi?

Ser z mleka koziego jest świetną alternatywą dla serów z mleka krowiego. W smaku kozie sery są bardziej kremowe, łagodne niż sery krowie. Może być to spora zaleta dla dziecka, które dopiero uczy się smaków! Sery kozie są także łatwiej strawne niż sery z mleka krowiego, a przy tym także mniej kaloryczne. Mniejsza zawartość tłuszczu wpływa pozytywnie na ilość cholesterolu. Ser kozi ma także mniejszą ilość laktozy niż mleko krowie.

Możesz wprowadzić ser kozi do diety swojego dziecka na wiele sposobów! Pierwszym pomysłem są śniadaniowe kanapeczki z serem kozim. W porze obiadowej może być to makaron kolanka z serową pierzynką. Wybierając ser kozi Meelania przyjazna koza będzie towarzyszyć Tobie i Twojemu dziecku w codziennych posiłkach.

Może zainteresuje cię także:

Ser kozi – fakty i mity, o których nie masz pojęcia!

Kozie sery zyskują coraz większą popularność na całym świecie, ale wokół nich krąży wiele mitów i niesprawdzonych informacji. Warto poznać zarówno fakty, jak i obalić niektóre z tych mitów. Wtedy lepiej zrozumiemy co oferuje ser kozi i jak wpływa na nasze zdrowie. Fakty o kozich Serach Hipoalergiczność: Kozie sery są często uważane za hipoalergiczne. Białka […]

więcej...

Czy istnieją przeciwwskazania do spożywania sera koziego?

Ser kozi jest ceniony za swoje unikalne walory smakowe i bogate wartości odżywcze. Jednak jak każdy produkt spożywczy, może nie być odpowiedni dla wszystkich. W tym artykule poznasz przeciwwskazania do spożywania sera koziego. Zdradzimy także, dla kogo ser kozi jest szczególnie polecany i jak rozpoznać u siebie objawy uczulenia. Ser kozi – właściwości Czy ser […]

więcej...

Facebook Instagram