Sery kozie dla dzieci: przepisy dla najmłodszych

Wybierając dla swojego dziecka produkty spożywcze kierujemy się dobrym składem, naturalnym pochodzeniem i zbilansowanymi wartościami. Rodzice muszą także zważać uwagę na alergie pokarmowe swoich dzieci. Najczęściej to właśnie w dziecięcym wieku ujawniają się alergie i nietolerancje na nabiał, gluten i inne składniki. Jeśli dziecko nie wykazuje problemów żywieniowych można poszerzać dietę malucha o nowe produkty. Jaki zatem ser dla dzieci będzie najlepszym wyborem? Dziś spróbujemy przekonać Cię, że doskonałym wyborem może okazać się ser z koziego mleka!

dziecko i kozy

Od kiedy podawać dziecku ser kozi?

Na ogół przyjmuje się, że nabiał może być wprowadzony do diety dziecka około 6 miesiąca życia. Jednak mleko, jak i inne przetwory nabiałowe jak jogurty i sery muszą być pasteryzowane. Dzięki procesowi pasteryzacji, czyli podgrzaniu mleka do odpowiedniej temperatury, bakterie z surowego mleka są eliminowane. Ten zabieg sprawia, że mleko jest bezpieczniejsze do konsumpcji.

Dlaczego warto podawać dziecku ser kozi?

Ser z mleka koziego jest świetną alternatywą dla serów z mleka krowiego. W smaku kozie sery są bardziej kremowe, łagodne niż sery krowie. Może być to spora zaleta dla dziecka, które dopiero uczy się smaków! Sery kozie są także łatwiej strawne niż sery z mleka krowiego, a przy tym także mniej kaloryczne. Mniejsza zawartość tłuszczu wpływa pozytywnie na ilość cholesterolu. Ser kozi ma także mniejszą ilość laktozy niż mleko krowie.

Możesz wprowadzić ser kozi do diety swojego dziecka na wiele sposobów! Pierwszym pomysłem są śniadaniowe kanapeczki z serem kozim. W porze obiadowej może być to makaron kolanka z serową pierzynką. Wybierając ser kozi Meelania przyjazna koza będzie towarzyszyć Tobie i Twojemu dziecku w codziennych posiłkach.

Może zainteresuje cię także:

Jak ser kozi może przyczynić się do poprawy trawienia i zdrowia jelit?

Mleko kozie i jego przetwory – w tym kozi ser – są najczęściej kupowanymi produktami zaraz po produktach z mleka krowiego. Prozdrowotne aspekty mleka i serów kozich są rozmaite. Analiza składu i wartości odżywczych mleka koziego i serów kozich potwierdza większą zawartość białka serwatkowego niż w mleku krowim. Duża zawartość białka serwatkowego przyczynia się do […]

więcej...

Deska serów z serem kozim w roli głównej

Deska serów to świetna propozycja na spotkanie ze znajomymi, na specjalną okazję lub na romantyczny wieczór. Do skomponowania deski serów możesz wybrać różne rodzaje serów, takie jak półtwarde, pleśniowe czy świeże. Możesz także skomponować deskę serów pod względem rodzaju mleka użytego do wyrobu serów. Wybierz kozi ser do skomponowania deski serów, a zapewnisz sobie i […]

więcej...

Facebook Instagram