Mleko i ser kozi: właściwości

Mleko kozie jest najczęściej spożywanym mlekiem na świecie, nie bez powodu! Jest bardziej kremowe i łagodne niż mleko krowie, oraz łatwiej się trawi. To tylko niektóre z właściwości mleka koziego, jeśli chcesz dowiedzieć się dlaczego warto wprowadzić je do diety, odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

Właściwości mleka koziego. Dlaczego warto wprowadzić je do diety?

Mleko kozie kozi jest bardzo bogaty w białko, cynk oraz witaminy z grupy A i B. Jest on również bogaty w mikroelementy takie jak wapń, potas czy magnez. Te wartości są niezbędne dla naszego organizmu, wspierają one pracę serca, mózgu oraz nerek, ale również są potrzebne do budowy szkieletu.

Konsystencja mleka koziego składa się z małych cząsteczek tłuszczu, dlatego jest też łatwiej trawiony przez nasz organizm. Mleko kozie ma dużą zawartość prebiotyków, w szczególności oligosachardydów, co też wpływa  na łatwiejsze trawienie. Ciekawą i ważną cechą mleka koziego jest możliwość redukcji złego cholesterolu u osób z podwyższonym parametrem.

Mleko kozie, choć mniej popularne w Polce niż mleko krowie, można znaleźć w każdym supermarkecie, oraz coraz częściej w wielu mniejszych sklepach. Cena mleka koziego jest wyższa niż cena mleka krowiego, jednak dzięki swoim właściwościom jest uznawane za bardziej wartościowe.  Również przetwory z mleka koziego jak sery półtwarde, sery pleśniowe, sery do smarowania, czy jogurty też stają się coraz bardziej znane i ich gama rośnie z roku na rok. Jeśli nadal zastanawiasz się, dlaczego warto wprowadzić mleko kozie i jego przetwory do diety, spróbuj jak smakują! Delikatny i kremowy smak, plus wspaniałe właściwości zdrowotne… Mleko kozie ma dużo asów w zanadrzu!

Może zainteresuje cię także:

Zdrowe przekąski z sera koziego: przepisy

Przekąski z serem kozim to dobry sposób, żeby zaskoczyć gości! Dlaczego? Ser kozi charakteryzuję się wyrazistszym smakiem od sera krowiego oraz specyficznym zapachem. Możesz wybrać rodzaje sera koziego jakie najbardziej będą Ci odpowiadać. A dostępne są plastry, porcja w typie serów półtwardych, a także roladki pleśniowe i świeże. Bez względu co wybierzesz, ser kozi pasuje […]

więcej...

Właściwości kosmetyczne mleka koziego

Mleko kozie zyskało uznanie na świecie, dzięki świetnym właściwościom prozdrowotnym w diecie. A jeśli jesteś fanem naturalnej pielęgnacji skóry, to też powinieneś sięgnąć po kozie mleko. Aktualnie produkty z kozim mlekiem, to już nie nisza w produktach beauty. Jednym z najpopularniejszych składników w branży produktów do pielęgnacji skóry. Eksperci twierdzą, że kozie mleko jest doskonałym […]

więcej...

Facebook Instagram