Jakie wino do sera koziego? Dobierz idealną parę!

Sery kozie w zależności od gatunku różnią się smakiem i aromatem. Im większa dojrzałość, tym ser kozi staje się wyraźniejszy i bardziej słony. Do każdego z gatunków serów pasuje inny rodzaj winna oraz innych przekąsek. Połączenie tych produktów, czyli wina, koziego sera najlepiej smakuje, gdy nie przytłaczają siebie nawzajem, balansują i przyjemnie podkręcają nieoczywiste nuty. Takim smakiem ukrytym w serach kozich są na przykład migdały! Zastanawiasz się, jakie wino do sera koziego będzie najlepsze? Oto nasze trzy wybory!

Jakie wina pasują do serów kozich?

Ser i wino tworzą niezwykłe połączenie, które stanowi doskonały pomysł na elegancką przystawkę. Oto wina, które polecamy do sera koziego:

 • Malbec – uprawiany w Argentynie, choć oryginalnie pochodzący z Francji rodzaj czerwonego wina. Wyróżnia go bardzo głęboki kolor bordo, mocny aromat, a w smaku wyróżni go czarna porzeczka, która równoważona jest aromatami dymu i czekolady. Dlaczego polecany jest do kozich serów? Ponieważ ser kozi dobrze komponuje się świetne ze wszystkim, co orzeźwiające i  kwaskowate. Chutney z czarnych owoców, wino z czarnych owoców… tworzy wyjątkowo pyszne połączenie z kozim serem!
 • Sauvignon Blanc – rodzaj białego wina pochodzący z Francji. Obecnie winogrona tego gatunku uprawia się w wielu innych regionach świata. Eksperci zauważyli, że smak wina jest różny w zależności od klimatu, w którym owoce dojrzewają. Smak może wahać się od większej kwasowości, do słodkich nut tropikalnych owoców. Z tym gatunkiem wina, nie da się zepsuć połączenia z kozim serem. Wino będzie w defensywie smakowej, nie będzie dominować, a przyjemnie orzeźwiać!
 • Pinot Noir – czerwone wino, jednak o jasnym zabarwieniu. Pochodzące z Francji, a wyróżnia go mała kwaskowość, aromaty czerwonych owoców jak wiśnie, truskawki i maliny. Im starsze nabiera aromatu wanilii, trufli i cygara. Wybór tego gatunku sera jest bardzo częsty z kozimi serami. Jednak wybierz taki ser kozi, który nie zdominuje słodkości tego wina.
 • ser kozi i wino

  Może zainteresuje cię także:

  Regulamin konkursu Meelania

  DEFINICJETerminy użyte w niniejszym Regulaminie posiadają następujące znaczenie:Konkurs – oznacza konkurs o nazwie „KONKURS Meelania”, którego zasady opisuje niniejszyRegulamin.Regulamin – niniejszy regulamin Konkursu.Nagroda x3 – oznacza nagrodę w postaci bonów o wartości 100 zł, zestawu gadżetów Pozostałe nagrody- gadżety dla wszystkich uczestnikówCzas Trwania Konkursu – oznacza okres od dnia 7.04.2023 r., godz. 9:00:00 (CET – […]

  więcej...

  Mleko kozie dla dzieci: czy warto je podawać?

  Zdrowa dieta małych dzieci jest niezbędna dla ich prawidłowego rozwoju. Wyjątkowo ważny jest etap, w którym dziecko zaczyna jeść inne produkty niż mleko mamy. Próbowanie nowych smaków przez malucha, rozwija jego upodobania, ale także jest sygnałem czego dziecko nie może jeść. Wystąpienie reakcji alergicznych, może objawiać się np. zmianami na skórze, boleściami, nudnościami, kaszlem a […]

  więcej...

  Facebook Instagram