Ekologiczna hodowla kóz

Intensyfikacja chowu zwierząt spowodowała zachwianie relacji pomiędzy zwierzętami a przyrodą. Ekologiczna hodowla ma na celu przywrócenie tej równowagi. Produkty ekologiczne stają się coraz popularniejsze, a konsumenci stają się bardziej świadomi korzyści jakie niosą za sobą te produkty. Wzrasta świadomość środowiskowa oraz zdrowotna. Oczywiście, by produkt mógł być nazywany produktem ekologiczny to musi pochodzić z gospodarstwa ekologicznego. 

Gospodarstwo ekologiczne – co to takiego? 

Gospodarstwo ekologiczne musi spełniać szereg wymogów nałożonych przez Unię Europejską by uzyskać odpowiednie oznakowanie. Zarówno ekologiczna hodowla jak i cała ekologiczna produkcja nie może na żadnym etapie wykorzystywać GMO, produktów wytworzonych z GMO i produktów wytworzonych przy użyciu GMO. 

W przypadku ekologicznej hodowli, zwierzęta mają zagwarantowane przyjazne warunki bytowania. To oznacza, że na każde zwierze przypada minimalna powierzchnia bytowania, a dodatkowo ta powierzchnia musi być odpowiednia zabezpieczona przed skrajnymi warunkami pogodowymi. Rolnictwa ekologiczne muszą również przestrzegać Dyrektywy azotanowej, która ma na celu ochronę wód przez zanieczyszczeniami. Zwierzęta w hodowli ekologicznej mają dostęp do dobrego pastwiska. Oznacza to, że zwierzęta mają swobodę ruchu oraz mogą zjeść tyle na ile mają ochotę. 

Może zainteresuje cię także:

Zdrowe przekąski z sera koziego: przepisy

Przekąski z serem kozim to dobry sposób, żeby zaskoczyć gości! Dlaczego? Ser kozi charakteryzuję się wyrazistszym smakiem od sera krowiego oraz specyficznym zapachem. Możesz wybrać rodzaje sera koziego jakie najbardziej będą Ci odpowiadać. A dostępne są plastry, porcja w typie serów półtwardych, a także roladki pleśniowe i świeże. Bez względu co wybierzesz, ser kozi pasuje […]

więcej...

Właściwości kosmetyczne mleka koziego

Mleko kozie zyskało uznanie na świecie, dzięki świetnym właściwościom prozdrowotnym w diecie. A jeśli jesteś fanem naturalnej pielęgnacji skóry, to też powinieneś sięgnąć po kozie mleko. Aktualnie produkty z kozim mlekiem, to już nie nisza w produktach beauty. Jednym z najpopularniejszych składników w branży produktów do pielęgnacji skóry. Eksperci twierdzą, że kozie mleko jest doskonałym […]

więcej...

Facebook Instagram