Ekologiczna hodowla kóz

Intensyfikacja chowu zwierząt spowodowała zachwianie relacji pomiędzy zwierzętami a przyrodą. Ekologiczna hodowla ma na celu przywrócenie tej równowagi. Produkty ekologiczne stają się coraz popularniejsze, a konsumenci stają się bardziej świadomi korzyści jakie niosą za sobą te produkty. Wzrasta świadomość środowiskowa oraz zdrowotna. Oczywiście, by produkt mógł być nazywany produktem ekologiczny to musi pochodzić z gospodarstwa ekologicznego. 

Gospodarstwo ekologiczne – co to takiego? 

Gospodarstwo ekologiczne musi spełniać szereg wymogów nałożonych przez Unię Europejską by uzyskać odpowiednie oznakowanie. Zarówno ekologiczna hodowla jak i cała ekologiczna produkcja nie może na żadnym etapie wykorzystywać GMO, produktów wytworzonych z GMO i produktów wytworzonych przy użyciu GMO. 

W przypadku ekologicznej hodowli, zwierzęta mają zagwarantowane przyjazne warunki bytowania. To oznacza, że na każde zwierze przypada minimalna powierzchnia bytowania, a dodatkowo ta powierzchnia musi być odpowiednia zabezpieczona przed skrajnymi warunkami pogodowymi. Rolnictwa ekologiczne muszą również przestrzegać Dyrektywy azotanowej, która ma na celu ochronę wód przez zanieczyszczeniami. Zwierzęta w hodowli ekologicznej mają dostęp do dobrego pastwiska. Oznacza to, że zwierzęta mają swobodę ruchu oraz mogą zjeść tyle na ile mają ochotę. 

Może zainteresuje cię także:

Jakie wino do sera koziego? Dobierz idealną parę!

Sery kozie w zależności od gatunku różnią się smakiem i aromatem. Im większa dojrzałość, tym ser kozi staje się wyraźniejszy i bardziej słony. Do każdego z gatunków serów pasuje inny rodzaj winna oraz innych przekąsek. Połączenie tych produktów, czyli wina, koziego sera najlepiej smakuje, gdy nie przytłaczają siebie nawzajem, balansują i przyjemnie podkręcają nieoczywiste nuty. […]

więcej...

Regulamin konkursu Meelania

DEFINICJETerminy użyte w niniejszym Regulaminie posiadają następujące znaczenie:Konkurs – oznacza konkurs o nazwie „KONKURS Meelania”, którego zasady opisuje niniejszyRegulamin.Regulamin – niniejszy regulamin Konkursu.Nagroda x3 – oznacza nagrodę w postaci bonów o wartości 100 zł, zestawu gadżetów Pozostałe nagrody- gadżety dla wszystkich uczestnikówCzas Trwania Konkursu – oznacza okres od dnia 7.04.2023 r., godz. 9:00:00 (CET – […]

więcej...

Facebook Instagram