Czy dzieci mogą pić kozie mleko?

Kozie mleko jest znane z bogactwa wartości odżywczych. Ma wysoką zawartość białka oraz wapnia. Dodatkowo, mleko kozie jest łatwostrawne gdyż kuleczki tłuszczowe są dużo mniejsze niż w mleku krowim, dlatego produkty kozie są lepiej trawione i przyswajalne przez organizm. W składzie mleka koziego znajdują się także pozostałe minerały tj. magnez cynku i witaminy z grupy A,B,D,PP stanowiące podstawy prawidłowego rozwoju dzieci jak również źródło energii dla organizmu u osób dorosłych.

Kozie mleko dla dziecię – kiedy? 

Podawanie mleka koziego dzieciom nie jest zalecane przed ukończeniem 1 roku życia. Jest to spowodowane wysoką zawartością soli mineralnych w mleku kozim, które mogłyby uszkodzić nerki niemowlaka. A na dodatek, mleko kozie nie zawiera wystarczająco kwasu foliowego i witaminy B12. Mleko kozie jest pod wieloma względami bardziej podobne do mleka matki niż mleko krowie.

Nabiał kozi w diecie dziecka 

Uzupełnienie diety dziecka o nabiał kozi może mieć wiele korzyści. Po pierwsze, mleko kozie jest mniej alergizujące od mleka krowiego. Formuła kazeiny – białka odpowiedzialnego za ponad 50% rekacji alergicznych – w mleku kozim jest podobna do mleka matki. W porównaniu do mleka krowiego, mleko kozie ma niższą zawartość metali ciężkich. Dodatkowo, mleko kolei dostarcza organizmowi więcej witamin, zawiera aż pięć razy więcej witaminy B13 niż mleko krowie. Natomiast, mleko krowie dostarcza organizmowi więcej żelaza, miedzi, witamin B2, B6 i kwasu foliowego. 

Może zainteresuje cię także:

Jakie wino do sera koziego? Dobierz idealną parę!

Sery kozie w zależności od gatunku różnią się smakiem i aromatem. Im większa dojrzałość, tym ser kozi staje się wyraźniejszy i bardziej słony. Do każdego z gatunków serów pasuje inny rodzaj winna oraz innych przekąsek. Połączenie tych produktów, czyli wina, koziego sera najlepiej smakuje, gdy nie przytłaczają siebie nawzajem, balansują i przyjemnie podkręcają nieoczywiste nuty. […]

więcej...

Regulamin konkursu Meelania

DEFINICJETerminy użyte w niniejszym Regulaminie posiadają następujące znaczenie:Konkurs – oznacza konkurs o nazwie „KONKURS Meelania”, którego zasady opisuje niniejszyRegulamin.Regulamin – niniejszy regulamin Konkursu.Nagroda x3 – oznacza nagrodę w postaci bonów o wartości 100 zł, zestawu gadżetów Pozostałe nagrody- gadżety dla wszystkich uczestnikówCzas Trwania Konkursu – oznacza okres od dnia 7.04.2023 r., godz. 9:00:00 (CET – […]

więcej...

Facebook Instagram